Vyhledat
  • tojidlo

Jak je důležité oslavovat i malé pokroky

Aktualizace: dub 3

Asi se shodneme na tom, že pokud chceme v životě čehokoliv dosáhnout, je důležité stanovit si hlavní cíl. A snížení hmotnosti může být právě jedním z těchto cílů. Stejně důležité, nebo možná dokonce ještě více, je mít středně velké cíle, abychom mohli sledovat náš pokrok a byli motivováni našimi úspěchy. Dalším krokem je rozpracovat si střední cíle ještě do menších, ale stále důležitých - jako například, pokud snížím svoji hmotnost o dalších pět kilogramů, znamená to, že budu na polovině svého celkovém úbytku hmotnosti.

Oslavujme své pokroky co nejčastěji Když budeme oslavovat i malá vítězství, udržujeme svou motivaci neustále v běhu. Zjistila jsem, že mé vlastní uznání z malého úspěchu, který je součástí nějakého mého většího projektu, je mocným nástrojem, který mě pak udržuje pokračovat v tom, co jsem si stanovila.


Nechápej mě špatně, oslavami nemyslím nájezd do nejbližšího fast foodu.

Jídlem bychom se odměňovat neměli, nejsme psi ani koně, co dělají vše za pamlsek či kostičku cukru.


Ne-jídelních odměň je celá řada jako například čas strávený s přáteli, sdílení svých úspěchů, nákupy, sestavení nového playlistu, bublinková vana, relax v sauně....


Tip: Sestav si seznam ne-jídelních odměn a postupně se jim oddávej za každý svůj i malý úspěch.


Sledování pokroků Může se zdát, že první vážení a měření může být mírně frustrující. Je to kontrola skutečnosti. Někdy se obáváme pravdy a možná to ani nechceme vědět. Přestože tyto číslo můžou někdy působit spíše negativně, zkusme to vidět jako výchozí čáru, místo, od kterého se odrážíme a které nám časem napoví, jak daleko jsme došli.

Nezapomeňme i na fotky, k následnému srovnání. Právě ty jsou skvělým pomocníkem, když v nějaké fázi potřebujeme povzbudit či inspirovat.

Jak měřit pokroky jsme si řekli v předchozím článku.


Kdy oslavovat? Furt a pořád ...

Oslavovat bychom měli i třeba samotný začátek cesty, vždyť se tím zavazujeme změnit se a stát se lepšími. První krok je vždy nejtěžší a stojí za to, si za něj dopřát uznání. Vždyť to vidíme kolem sebe neustále, mnoho z nás mluví o tom, že už začnou, ale třeba to ještě ani nezkusili. Jakmile se odhodláme provést změnu, vykřičme to do světa, sdílejme to s blízkými přáteli a rodinou, to je prvním impulzem pro to, jak zůstat motivovaní.

  • Nemám co na sebe... První změny jsou vidět a už i pociťujeme, že nám kalhoty začínají pomalu být volnější a že horní díl našeho oblečení v sobě skrývá najednou více prostoru, který tam dříve nebyl. V každém případě, když nám už naše šaty nějak nepadnou, máme za sebou další milník, který je čas oslavit. Jak? Tím nejlepším způsobem co znám - NAKUPOVÁNÍ nového oblečení a to staré třeba darujme do nějakého oblíbeného second handu.


  • První kompliment První "Vypadáš skvěle, nezhubl/a si nějak?". To je pocit! Nezapomeňme to oslavit, sdílej své potěšení, napiš si to do svého zápisu nebo si nalepme poznámku na lednici či zrcadlo, ať to máme vždy na očích, kdykoli budeme potřebovat!


  • Povedlo se něco, co nikdy předtím... Delší běh, víc opakování nebo přihlášení na nějaký závod či pohyb už najednou není nepohodlný. Gratulace!! Pokud se nám podaří zpravidelnit svou pohybovou aktivitu, stává se naší součástí a dokonce se v tom zdokonalujeme, co jiného, než to oslavit! Co třeba vytvořit skupinu sportovních nadšenců a společně něco podniknout? Zaregistrovat se na nějaký charitativní běh / procházku nebo jen zorganizovat nějaký aktivní společný výlet. Po aktivně ztráveném času bude motivace zase na rozdávání.


  • Viditelné změny a okolí se začíná ptát: Jak si to udělal/a? Když začne okolí registrovat úspěch, chtějí být také úspěšní. Automaticky, tak budou žádat o naši radu. Užívejme si to, protože, když lidé žádají o radu, ve skutečnosti si myslí, že jsme chytřejší a více informovaní, než oni sami. Najednou v jejich očích vypadáme trochu jinak a dokonce naším radám věří a dokonce se podle nich i řídí ... to je pocit, no ne? To je zadostiučinění za tu tvrdou práci, kterou celá cesta obnášela.


Odměňuj se a oslavuj @tojidlo837 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše