- tojidlo
Jak správně zachytit pokroky
Aktualizace: dub 3
Sledování svých pokroků je neodmyslitelnou součástí cesty za postavou.
Nechápej mě na úvod špatně, nemyslím, křečovitě se denně vážit a řešit každou malou odchylku . Mluvím o plánu, který ti umožní najít si cestu a trvale na ní zůstat.
Vsadím se, že jsi tady, protože máš zájem o změnu životního stylu. Rozhodnutí máš za sebou a to je to nejtěžší. Teď už si jen stanovit plán, následovat jej ( mrkni na článek Zapisování ) a správně evidovat své pokroky.
Předtím, než se dostaneme k samotným metrikám, nastavíme jedno základní pravidlo: Denní sledování není povoleno. - Tohle moc dobře znám, pustíš se do změny životního stylu a potom den, co den kontroluješ ručičku na váze a pokud se nehne nebo nedejbože se posune o milimetr nahoru, svět se celý převrátí.
Naše tělo je neuvěřitelně složitý stroj a prochází různými změnami, cykly dnem i nocí. Sledování pokroků DEN CO DEN, nijak nepodpoří zdravý vztah k novému životnímu stylu. Za rozumné považuji sledovat a měřit pokroky 1 x týdně ve stejnou dobu, ideálně po tom, co se probudíš, než budeš snídat.
Jak nejefektivněji pokroky měřit?
vážení
určitě na sobě pozoruješ, že váha se ti mění i během dne a to klidně o 2-6 kg . Způsobeno je to mnoha faktory:
příjmem soli,
hormony,
hydratací,
zadržováním vody,
cvičení,
a 💩.
Váha tedy není údaj, který by o tvém pokroku byl schopný říct celý příběh. A to číslo určitě ani tvůj úspěch nedefinuje. Ber ji spíš jako doplněk k dalším, mnohem podstatnějším údajům.
měření
Krejčovský metr do ruky a měřit. Měření prováděj každé ráno, ne po tréninku. Důležité je, měřit se vždy stejným způsobem (na stejném místě). Možná tohle bude znít divně, ale znám svoje tělo a vím, kde mám pihy na rukou a nohou, podle toho se pak orientuji, kde se každý týden měřit.
Prováděj měření obvodu na každém z těchto míst:
Pas
Boky
Stehna
Paže
Tip: Ustřihni si provázek nebo pásku podle tvých počátečních mír a uvidíš jak se bude postupně zužovat.
Tip2: Extra motivaci ti zajistí karta pokroků a karta mír. Karty pokroků a mír si můžeš zavěsit kamkoli na viditelné místo nebo složit do tašky a postupně si odškrtávat tvé dosažené výsledky. Pomůžou ti si uvědomit, že si vedeš výborně a postupnými kroky si blíž na své cestě za postavou! Zde na blogu v sekci "ke stažení".
fotky před, po a v průběhu.
Moje oblíbená metoda!
Postav se před zrcadlem v plavkách, spodním či sportovním prádle a zdokumentuj pomocí selfie svůj pokrok. Ideálně pořizovat fotky ze předu i boku.
Možná se ti to nelíbí. Možná je ti nepříjemné fotky někomu ukazovat. Ale věř, že když se ti pak sejde sbírka fotografií z každého týdne, pokroky, které na svém těle uvidíš, tě budou hnát správným směrem.
A tady pár tipů, jak správně fotky pořizovat
Vysvléct - Fotit se ve vytahaném tričku či dokonce v mikině, by ti moc ke srovnání neposloužilo. Foť se buď v plavkách, sportovním prádle či upnutých topech.
Vždy v tom stejném - uvidíš, že když budeš mít na sobě vždy to samé, výsledky budou zřetelnější.
Místo - Pokud je to možné, pořizuj srovnávací fotografie vždy na stejném místě, bez rušivých elementů v pozadí.
Stůj rovně - instagramové pózy ti ke srovnání neposlouží..
Focení je opravdu skvělý způsob, jak reálně vidět změny na tvé postavě. Nepodceňuj ho, dodej si trochu odvahy a foť se na začátku tvé cesty, v průběhu i
na konci.