top of page
Vyhledat

krabičkování

Aktualizováno: 12. 10. 2021

Co je k večeři? Častá otázka na konci náročného dne, kdy je naše rozhodovací schopnost prakticky vyčerpána. Rozhodování o tom, co jíst (k večeři nebo k jinému jídlu), vyžaduje určité plánování, nakupování potravin a čas v kuchyni. Tváří v tvář této realitě se lidé častěji při snaze o dodržování zdravého životního stylu svěřují do rukou společností poskytující krabičkové diety.

Důvodem, ale nemusí být jen náročný denní režim, v dnešní době jsou již nabízeny programy krabičkové diety zaměřené i na jiné specifické požadavky, například programy pro těhotné a kojící ženy nebo celiaky, přesto redukce hmotnosti zůstává stále tím nejčastěji nabízeným a klienty nejvíce využívaným programem.


Krabičkové diety mají opodstatněné výhody, šetří náš čas, pokud vybereme správného dodavatele, máme jistotu, že dodáme tělu potřebné živiny, vyzkoušíme třeba nová jídla, chutě atd. Mají pro mě ale i jednu podstatnou nevýhodu. Nenaučí nás najít si svůj zdravý přístup k jídlu. A to i přesto, že řada společností nabízí doplňkové programy, brožury a o předání informací v rámci zdravých zásad usilují.


Přestože je pro nás výhodné mít vše připravené a dodržování nízkokalorické stravy bude mít z velké pravděpodobnosti za následek hubnutí, je tu velké úskalí. Kvalitní dodavatelé krabičkových diet odvádí tvrdou práci, práci, kterou by se většina dietářů měla naučit dělat sama, naučit se o přemýšlet svém rozumně jídle.


Chápu, že někteří z nás mají náročná povolání natolik, že krabičková strava je může udržet na cestě k jejich cílů nebo naopak někteří z nás trpí potravinovými alergiemi, kdy musí jídlo náročně plánovat a najíst se jen tak v restauraci, může být obtížné. Z tohoto hlediska jsou krabičky jistě k nezaplacení.

Ale je možné takto uvažovat dlouhodobě?


Můj táta držel krabičkovou dietu. A když jsem se rozhodla psát tento článek, zajímaly mě jeho zkušenosti. Kromě toho, že si pochvaloval pestrost stravy, nemusel špinit talíře, zmínil docela podstatnou věc. Pokud je člověk dodstatečně pozorný, může po chvíli začít se svojí vlastní, domácí krabičkovou dietou. Tahle myšlenka se mi moc líbí.


A jak se říká, dej člověku rybu a nasytíš jej jeden den, nauč jej rybařit a nasytíš jej na celý život. Můžeme takto přistupovat i ke svému zdravému životnímu stylu. Slepě přijímat krabičky a nestarat se o jejich obsah, nebude mít do budoucna pro náš životní styl velký význam. Ale vědomě konzumovat připravené jídlo a učit se ze skladby, velikostí porcí, inspirovat se recepty. To vše je jistotou, že pak dokážeme plynule přejít na vlastní krabičkovou stravu a shozená kila si udržíme.Domácí krabičkování je totiž skvělý způsob, jak dokonale převzít kontrolu nad kvalitou, množstvím a složením své celodenní stravy, což nám zaručí efektivnější hubnutí.A jak poznat kvalitního dodavatele krabiček?

  • obsahuje vstupní konzultaci - osobní či telefonickou

  • firma spolupracuje při sestavování jídelníčku s odborníky (odborný garant, nutriční terapeut je uveden na stránkách)

  • odborník zohlední váš zdravotní stav, hmotnost, pohybovou aktivitu

  • zajímá se o to, co od diety očekáváte

  • nechybí odborný dohled i nad přípravou jídel

  • firma se zajímá i průběžně o to, jak vám jídelníček vyhovuje a jaké jsou výsledky

  • jídelníčky jsou zveřejněny, můžete si prohlédnout jejich složení a pestrost


1 620 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page