Vyhledat
  • tojidlo

Malý přešlap? Nevadí...

Aktualizace: dub 3


Vyrážíš za kamarády s myšlenkou, dneska jen jedna sklenička a domu...

Odhodlaní, silná motivace, zarputilé rozhodnutí Tě jen utvrzuje v tvém počínání. Bohužel jen do doby než večer začne postupovat a z jedné skleničky jsou dvě, tři, čtyři a v bujarém, postupujícím večeru padne návrh na objednání pizzy a jede se dál...


S čím se druhý den ráno probudíš? Kocovina?

Pravděpodobně ano, ale většinou i ta morální. Zpětně si přehráváš, jak se ti z ničeho nic popustily tvé touhy a předsevzetí, se kterým večer začal, se jako pára na hrncem, z ničeho nic rozplynula.


Úplně vidím ty myšlenky, které ti běží hlavou... bože já kr*va! Všechno snažení tak jednoduše zahodím, já to asi nikdy nedokážu, nemám tak silnou vůli, prostě to nejde...

Ale jde, to je normální, člověk je od přírody společenský tvor a nechat se vést na vlně zábavy je přece jednou za čas fajn. A řekni, nepomohlo ti to se odreagovat? Nebylo ti v tu chvíli dobře? .. No tak vidíš.


A tady ode mě pár rad co teď...


Odpusť si První a možná stěžejní věc, na které bych byla ráda kdybychom se domluvily: Netrestej se. A odpusť si.


Jeden večer nebo někdy to může být víkend nedokáže zkazit celé tvé snažení, které máš za sebou. V tomhle případě by bylo fajn mít krátkodobou paměť a nebo dělat, že ji máš. Prostě na ten včerejšek zapomenout a dělat jako by nic.


A proč je to tak důležité? Živit se vinou a zlostí, za to co se včera stalo, nevede k ničemu dobrému. Dávat si tento malý přešlap za vinu, může klidně vést do začarovaného kruhu viny a přejídání. Zkus spíš poslouchat svoje tělo a dej mu, co teď chce. Možná i přirozeně bude chtít následující den o něco méně jídla (protože se cítí plné), je důležité mu spíš důvěřovat, než ho podrobovat nějakými tresty.


Pij

Bylo víc alkoholu nebo snad nějaké slanější jídlo? Dopřej tělu víc vody k zotavení a třeba se soustřeď na potraviny obsahující více vody - saláty, okurky, jahody, papriky... Provětrej si hlavu.

Procházka nebo lehká pohybová aktivita ti pomůže přijít na jiné myšlenky a bude snazší se tak vrátit zpět k tvému plánu.


Jez

Možná ti to nepřijde logické, po tom co se předešlý den tvůj kalorický příjem vyšplhal výš než bylo v plánu. Ale omezit jídlo případně rapidně snižovat svůj kalorický příjem na jeden či více následujících dní vede skutečně do začarovaného kruhu omezování a přejídání.


Soustřeď se na konzumaci zeleniny, jídla obsahující bílkoviny a vlákninu.

Není třeba usilovat o nějaké velké vyhladovění.


Nevaž se

Poslední rada... teď prosím nějakých pár dní nestoupej na váhu. Je pravděpodobné, že totiž budeš mít nějaké to kilo nahoře. Ale kilo čeho? VODY! Která zase po návratu ke svému režimu odejde. Ale sama vím, že je lepší těch pár dní žít v nevědomí :)Hezký den,

@tojidlo


450 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše