Vyhledat
  • tojidlo

Malý pekelný stroj jménem mini stepper

Aktualizace: 1. dub 2020


Co je to? Proč se může hodit a co nám nenahradí?


Mini stepper můžeme řadit mezi kardio stroje. Obvykle se skládají ze dvou nezávislých pedálů, které se pohybují nahoru a dolů nebo twist (kdy pohyb pedálů je směřován mírně do stran pro lepší zapojení hýžďových svalů). A některé varianty mohou být vybaveny i expandery pro zapojení i horní poloviny těla.


Cvičení na mini stepperu poskytuje většinu zdravotní benefitů jako kardio cvičení. Opakovaný pohyb na mini stepperu může napomoci k prevenci kardiovaskulárním onemocnění a zvýšení vytrvalosti. Aerobní cvičení pomůže posílit imunitní systém, pomůže kontrolovat hladinu glukózy v krvi a napomáhá k lepšímu pocitu pohody. Lidé, kteří provádějí kardio cvičení, mají také tendenci žít déle - ačkoli mini stepper nemusí být tak účinný jako ostatní stroje, tyto výhody se ho také týkají.

I když mini stepper nemůžeme rovnat kvalitám jeho většího bratra stepperu z fitness centra, má oproti němu pro cvičení doma jasné benefity jako například:


  • Skladnost

  • Cenová dostupnost

  • Cvičení z pohodlí domu


Spalování kalorií

Kdykoliv posdílím svůj denní trénink na mini stepperu objeví se nejedna otázka směřující k počtu spálených kaloriií na mini stepperu. Nepovažuji to za až tak důležitý údaj. V informacích o kalorickém výdeji jednotlivých aktivit totiž bývají značné odchylky, ale chápu, že to někoho, například pro porovnání s jinou aktivitou, zajímá. Zdroje uvádí, že na mini stepperu dokážeme spálit v průměru v závislosti na naši váze a intenzitě od 250 - 450 kcal za hodinu.


Posilování na mini stepperu

Ač je mini stepper primárně kardio strojem, poměrně obstojně dokáže zapojit při cvičení naše nohy, boky a hýždě. Do jaké míry závisí na způsobu šlapání. Pokud budeme při střídání kroků příliš zvedat paty, po ukončení cvičení ucítíme lýtka a přední stranu stehen. Naopak pokud se budeme snažit z části držet váhu vzad a paty zvedat minimálně, zapojí se mnohem lépe do činnosti zadní strana stehen a zadek, obzvláště u varianty twist.


Trénink

Mini stepper ani jiné formy kardio cvičení nenahradí efektivitu silového tréninku. To však neznamená, že ji nemůže doplnit a pomoci nám přiblížit se tak se svému kýženému cíli. A ani nemluvím o tom, jaký je to pomocník ve chvílích, kdy nemáme tolik té běžné denní aktivity a obtížně se nám z pohodlí domova dosahuje nějaký doporučení denní energetický výdej.


Shrnuto podtrženo mini stepper je:

  • kardio stroj

  • cenově dostupný

  • skladný

  • cílí na hýždě a zadní stranu stehen

  • silový trénink nenahraní, ale může doplnit

  • napomáhá ke zvýšení denního energetického výdeje


2,187 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše