top of page
Vyhledat

Pravda o celulitidě


Trápí tě celulitida? Nezoufej!


Proč chlapi nemají celulitidu? Někteří ji mají, ale pro ženy je mnohem typičtější a víme proč...


Může za to USPOŘÁDÁNÍ PODKOŽNÍHO VAZIVA

Uspořádání podkožního vaziva je jiné u žen, než u mužů. Vazivo žen v podkožní tkáni je tvořeno pevnými, rovnoběžnými provazci, které směřují kolmo na povrch pokožky. Rovnoběžné provazce mezi sebou uzavírají tukové buňky, které se v takovém prostředí při jejich zvětšení dostávají velmi snadno až na povrch, přičemž tvoří na kůži vyvýšeniny a kůže vzhledu pomeranče je na světě. U mužů je podkožní vazivo uspořádané do propletené sítě. Při zvětšení tukových buněk se vazivo roztáhne do stran, ale pokožka na povrchu zůstává hladká.

Vím můžeme si říct, že je to nespravedlivé, ale takhle to příroda zařídila.

Takže máš celulitidu? Vítej v klubu!


Celulitida postihuje téměř 90% žen v určitém okamžiku svého života, a to i těch, které jsou štíhlé a fit. I když se standardy krásy neustále vyvíjejí, je nepopiratelné, že jednou z nejběžnějších otázek, které ženy mají jsou. jak se zbavit celulitidy. Můžeme poděkovat mediálnímu zobrazení „ideálního“ těla za to, že nás neustále masíruje, že celulitida je ošklivá nebo „nenormální“. Ale pravdou je, že je opravdu, opravdu normální a pro mnohé ženy nevyhnutelná. Tak proč stále trávíme čas a utrácíme peníze, abychom se ji zbavily?


Co určitě na celulitidu nefunguje:

Na trhu můžeme sehnat k zakoupení nejrůznější krémy, pilulky, stahovadla a já nevím co ještě, za účelem odstranění celulitidy. Sama z té pravdy, kterou vám teď chci svěřit nejsem nadšená, ale musím to říct. Neexistuje žádný důkaz podporující účinky těchto produktů.


A tady jejich krátký seznam:


zadek namazat a na chvíli ukázat.

Tímto krátkým intrem jsem se chtěla dostat k nejrůznějším druhům krémů s příslibem na odstranění celulitidy. Navzdory tomu, že si na obalech těchto výrobků můžeme přečíst o jejich zázračném účinku, fungují řekněme jen povrchově na bázi utažení horní vrstvy kůže, ale po několika hodinách se jejich účinky zase vytrácejí.


lupnout pilulku pro zadek jako škatulku

Produkty na zbavení celulitidy s obsahem přísad jako je ginkgo biloba, bioflavonoidy z hroznových semen, pupalkový olej, rybí olej a sójový lecitin a dalších, mají pozitivní účinky na náš organismus, ale tvrzení, které jsou s nimi většinou spojovány jako “zvýšení metabolismu“, „zlepšení cirkulace“ nebo „snížení poškození buněk“ nelze snadno měřit na objektivním základě, aby se určilo, zda bylo dosaženo jakéhokoli zlepšení. Kromě toho neexistují žádné platné klinické studie, které by podpořily používání těchto doplňků stravy pro léčbu celulitidy.


celulitidu kartáčuj, dennodenně pokračuj

Koncept suchého kartáčování kůže působí na základě dočasné zvýšení cirkulace, která může pomoci ke krátkodobému zmírnění celulitidy. Když se však cirkulace zpomalí, otok se navrátí. Kartáčování nesnižuje celulitidu, ale může způsobit, že bude dočasně méně viditelná.


okurka proti pomeranči?

Speciálně upravená strava proti celulitidě tvrdí, že je účinná proti celulitidě. Zastánci těchto diet tvrdí, že kombinace potravin může snížit zánět a zlepšit oběh v postižených oblastech a snížit celulitidu. Tyto diety však nepodporují žádné studie publikované v lékařské literatuře. Konzumace zdravé, vyvážené stravy může vést ke zlepšení celkového zdraví a vzhledu kůže, ale specifické diety určené k cílení celulitidy nefungují.

Tak čím ji tedy můžeme minimalizovat?

I když neexistuje žádná magická „dieta“ nebo “speciální tréninkové plány“ čistě proti celulitidě, můžeme její viditelnost minimalizovat optimalizací výživy a pravidelným cvičením. V případě nadváhy a vyššího procenta tělesného tuku, může jeho ztráta vést ke zmírnění projevů celulitidy (nemluvě o zlepšení celkového zdraví). Pokud naše procento tělesného tuku je na úrovni zdravé hranice, další ztráta hmotnosti nemusí zlepšit vzhled celulitidy.


(PSSS … Chceme-li ztratit tuk, musíme být v kalorickém deficitu)


Silový trénink může také pomoci ke snížení výskytu celulitidy. Tím, že se zaměříme na silový trénink, budeme budovat svaly a zlepšíme tak své tělesné složení. Ale i tak, může celulitida do jisté míry přetrvávat. Podívejte se kolem sebe, jedná se o naprosto přirozenou věc, vždyť i mnohé fitness trenérky (některé jsou ve velmi dobré kondici), trénují silově 5-6 krát týdně a jí vyváženou stravu a přes všechno mají celulitidu.

Takže pokud je téměř nemožné zabránit vzniku nebo se zbavit celulitidy a skoro všechny ženy ji mají, proč se stále, tak usilovně snažíme ji zbavit?


Jsem rozhodně pro, na sobě pracovat, usilovat o odbourávání nadměrného tuku, zejména pokud nám to pomůže ke zlepšení zdraví a zmírnění možných onemocnění.

Zároveň je však důležité si uvědomit, že je 100 % OK přestat se starat o to, zda máme celulitidu.


Přepnutí našeho myšlení by mohlo dokonce pomoci zmírnit některé z představ o obrazu našeho těla.


Když pochopíme, že celulitida je NORMÁLNÍ součástí toho, že jsme ženy, uvědomíme si, že její trvalé vyloučení není možné a plýtvání emocionální energie a finančních prostředků je akorát ztráta času.


Týna @tojidlo
874 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page